Начало»Новини»В очакване на Коледа

19 декември '16

В очакване на Коледа

Националният исторически музей (НИМ) организира  традиционното си тържество „В очакване на Коледа” на 21 декември (сряда) 2016 г. от 11.00 ч.

Сдружение „Евтерпани“, чиято мисия е да издирва и представя „човешки съкровища” – млади певци и музиканти, е подготвило специална програма, в която ще участват 30 талантливи изпълнители:

Водещ на коледния концерт ще бъде Мирела Кръстева от театрална трупа „Игра” при Свободен театър.

- Ученици от фолклорна група „Житената питка” при Софийската гимназия по хлебни и сладкарски технологии, с ръководител Боряна Райкова, ще пресъздадат обичая "Коледари".

- Народни песни, посветени на зимните празници, ще изпълни дует "Рукатка"  - Георгия Райкова (с вокален педагог Калинка Сгурова) и Мартин Владимиров от Националното музикално училище „Любомир Пипков”.

- Сдружение "Евтерпани" ще припомни любими детски коледни песни (изпълнени от Ива, Джорджи, Божидара, Момчил, Калина, Маги, Илиана, Ирина, Теомир и Александра). Поппевецът Георги Стоянов ще изпълни коледна песен.

- С невероятния си глас ще ни зарадва талантливият поп изпълнител Стефан Стоев /Национална музикална академия „Проф. Панчо Владигеров"/ от сдружение "Арте либера" , с ръководител Галя Павлова.

.

- Децата от RD DANCE балет ще представят театрално танцово шоу, под ръководството на Росина Димитрова-Бънева.

Специални гости на тържеството ще бъдат децата от Центъра за настаняване от семеен тип за деца/младежи с увреждания "Георги Бенковски" от кв.”Бенковски”.

Ще има и базар за ръчно направени хлебни изделия и сладки от възпитаниците на Софийската гимназия по хлебни и сладкарски технологии.

Децата, които искат да се потопят в епохата на българското Средновековие, ще могат да облекат костюми на герои от известни български игрални филми и да се снимат с тях в Детския център.

Разбира се, ще има и изненади, подготвени от Дядо Коледа и Снежанка.

Бъдете наши гости!

Тържеството се осъществява с любезното съдействие на „Победа” АД и „Мавро войвода” ЕООД (Меденка „Любимка”).