Начало»Новини»Средновековието оживява в НИМ

01 юни '16

Средновековието оживява в НИМ

На 4 юни 2016 г. в 10.30 ч в Националния исторически музей /НИМ/ ще бъде открит фестивалът за деца „Средновековието оживява“, организиран от Детския образователен център към НИМ и Modvs Vivendi - Средновековно общество в България.

Програмата на фестивала е богата и разнообразна.

В специално построения средновековен палатков лагер ще бъде пресъздаден битът и показано облеклото на хората от XIII-XV век.

В музея на открито ще има демонстрации на нападателното и защитното въоръжение и на бойните техники от онова време. Ще се състои и „турнир“ за деца със специално пригодени едноръчни - олекотени, меки и безопасни - мечове и щитове. Ще има и средновековни игри за деца – алкерк, дама и др., както и стрелба с лък.

Най-малките посетители на фестивала ще имат възможност да се запознаят с калиграфията и с технологията за създаване на книги през средните векове.
Идеята на фестивала е да бъде пресъздаден животът на нашите предци през Средновековието и по-конкретно - по време на Второто българско царство.

Фестивалът ще е от 10.30 до 12.30 ч, с възможности за удължаване.

Добре дошли!