Начало»Новини»Средновековието оживява в НИМ

12 юли '17

Средновековието оживява в НИМ

На 22 юли (събота) 2017 г., в 11,00 ч.  в Националния исторически музей /НИМ/ ще се състои детски фестивал „Средновековието оживява“, организиран от Детския образователен център към НИМ и MODVS VIVENDI - Средновековно общество в България. Фестивалът ще пресъздаде живота, бита и военното дело на нашите предци през Средните векове и, по-конкретно, времето на Второто българско царство.
В обстановката на средновековен палатков лагер малчуганите и техните родители ще имат възможност да се потопят в епохата на Средновековието (XIII-XV век). В „музея“ на открито те ще се запознаят с нападателното и защитното въоръжение, и с бойните техники от този период. Ще участват в турнир  с мечове и щитове, стрелба с лък и средновековни игри – алкерк, дама и др.
Най-малките посетители на фестивала ще се запознаят с калиграфията и технологията за създаване на книги през Средните векове.