Начало»Новини»Ръководството на НИМ награди контраадмирал Митко Петев

21 ноември '18

Ръководството на НИМ награди контраадмирал Митко Петев

Ръководството на Националния исторически музей награди контраадмирал Митко Петев командир на военноморските сили на Р. България с благодарствена грамота за оказаното съдействие на научните екипи на музея за проучване археологията и историята на крайморските обекти Акра, Атия, Маслен нос и нос Емине.

Контраадмирал Петев бе гост на музея на 20.11.2018 г. по покана на директора доц. д-р Бони Петрунова и проф. д-р Иван Христов – зам. директор и ръководител на проучванията на черноморските обекти под юрисдикцията на флота.

На срещата бяха разменени официални подаръци свързани с историята на музея и военноморските сили. Бяха обсъдени съвместни действия по опазване и проучване на исторически паметници попадащи в зони под контрола на флота, както и събития, които предстоят във връзка с предстоящата 140 години от създаването на българските военноморски сили.

Ръководството на НИМ отчете факта, че Националния исторически музей работи успешно кординира своите проучвания в крайбрежната морска зона с Министерство на отбраната и неговите структури. Контраадмирал Петев бе запознат с плановете на музея за теренна изследователска работа през 2019 г. по българското Черноморие.