Начало»Новини»Нощ на музеите в НИМ

25 юни '21

Нощ на музеите в НИМ

Националният исторически музей отново се включва в международната инициатива "Нощ на музеите" на 3 юли. Музеят ще предложи на посетителите си разнообразна програма от изложби и събития.

Посещението на 3 юли ще е безплатно от 9:30 до 24:00 (последните посетители ще могат да влязат най-късно 23:00 ч.)

Гостите на музея ще могат да разгледат:
- Постоянната експозиция на музея с акцент обновената зала 3 "Българската държава през Средновековието VII-XIV в."
- Временната изложба "През пресата и сабята" (Посветена на 200 г. от рождението на Георги Раковски) в Централно фоайе
- Временната изложба "Скритите символи в старите накити" (частна колекция на Антонио Василев) - етаж 3, зала "Временни изложби"

Специалната програма за "Нощта на музеите" включва:
- Ексклузивна прожекция на филма "Ханът и империята" от 16:00ч. в Пленарна зала. Прожекцията е безплатна, но поради действащите противоепидемични мерки капацитета на залата е ограничен. Поради тази причина ще е нужно да се направи предварително записване тук.
- Концерт на група за автентичен и съвременен фолклор "Громъ Падина" от 20:00 ч. в двора зад сградата на музея

Малките гости на музея може да се забавляват в Детския център с различни ателиета:
- „История на книгата“
- „Работилница за сапуни“
- „Керамика и грънчарство”
Ателиетата се заплащат и се провеждат след предварително записване на телефон 0894 540 117

Предварително ви уведомяваме, че поради действащите противоепидемични мерки ще има пропусквателен режим. Всяка от залите в музея е с определен максимален капацитет, спазва се еднопосочна ходова линия и носенето на маски в сградата е абсолютно задължително. Всеки нарушил тези правила ще бъде изведен от музея.