Начало»Новини»НИМ ще отбележи една година от кончината на проф. Божидар Димитров

17 юни '19

НИМ ще отбележи една година от кончината на проф. Божидар Димитров

На 1-ви юли се навършва една година от кончината на проф. Божидар Димитров - изключителен учен, историк, преподавател, ръководител, публицист.

Националният исторически музей ще отбележи годишнината с представяне на един от последните научни проекти на професор Димитров. Книгата „СВЕТИТЕ БРАТЯ КИРИЛ И МЕТОДИЙ – СЪПОКРОВИТЕЛИ НА ЕВРОПА” е посветена на икони и църковна утвар, свързани с почитта и преклонението пред делото на св. Кирил и св. Методий и на техните най-близки последователи, съхранявани в Националния исторически музей.

Близки, приятели и съратници на професор Димитров ще почетат паметта му като споделят лични спомени и преживявания. Също така ще имат възможност да си припомнят неговите професионални постижения като разгледат специално подготвена изложба с архивни снимки.

Възпоменанието ще се състои на 1-ви юли 2019 г. от 11:00 часа, в Националния исторически музей.