Начало»Новини»Непоказвани средновековни съкровища от фонда на НИМ гостуват в Балчик

24 април '19

Непоказвани средновековни съкровища от фонда на НИМ гостуват в Балчик

От днес, 24 април в Държавен културен център „Двореца” – Балчик гостува изложбата „Непоказвани средновековни съкровища от фонда на НИМ XIV-XVII век". Тя беше открита от Жени Михайлова, директор на ДКЦ „Двореца” и проф. д-р Иван Христов, заместник-директор на Националния исторически музей. Той поднесе поздравителен адрес от името на директора на НИМ доц. д-р Бони Петрунова.
Културен център „Двореца” е домакин на част от накитно съкровище, случайно открито в района на гр. Никопол, включващо единадесет предмета, всичките елементи от женска украса, изработени от благородни метали.
Изложбата поставя началото на бъдещо сътрудничество между двете културни институции под покровителството на Министерство на културата. Жителите и гостите на гр. Балчик ще могат да разгледат изложбата до началото на месец август.