Начало»Новини»Награждават победителите в националния конкурс за детска рисунка „Символ на Доброто“

08 май '19

71 български деца ще получат своите награди като победители в националния конкурс за детска рисунка „Символ на Доброто“, организиран от „Сдружение Азбукари“. Инициативата е част  от кампанията „Монумент дядо Добри – първият паметник на Доброто в България“.

В продължение на 5 месеца над 1400 българчета рисуваха представата си за ценностите и човешките добродетели. Основна цел на конкурса бе да мотивира децата на България чрез творчеството си да пресъздадат образа на Доброто днес, да покажат положителните страни в характера на българския народ, добрите постъпки на отделни личности или общности, красотата на българската природа и особеностите на родните обичаи, традиции и култура.

Компетентно жури от изявени художници - Огнян Кузманов, Долорес Дилова, Нина Русева и Васко Василев, журналистите и общественици Цвета Кирилова, председател на „Сдружение Азбукари“ и Мариана Димитрова от Нова телевизия открои общо 71 рисунки в различните категории. Подробности за победителите може да намерите на сайта www.azbukari.org

Домакин на празничната церемония по награждаване на младите художници ще бъде Националният исторически музей.

Очакваме Ви на 11 май, събота, от 11 часа в Централното фоайе на музея.
Вход свободен!