Начало»Новини»На 01 ноември НИМ отново ще отвори врати за посетители

29 октомври '21

На 01 ноември НИМ отново ще отвори врати за посетители

На 01 ноември в 09:30 ч. Националният исторически музей, Боянска църква и Земенски манастир отново ще отворят врати за посетители.

Посещението ще се  осъществява при спазване на всички противоепидемични мерки. Посетители ще имат достъп до експозицията след като представят валидни документи за ваксинация, за преболедуване или представят отрицателен резултат от проведен до 72 часа преди влизане в обекта PCR или бърз антигенен тест (до 48 часа преди влизане в обекта), удостоверено чрез валиден документ съгласно Заповед № РД-01-733 от 27.08.2021 г. на министъра на здравеопазването.

Тези условия не се прилагат по отношение на лица до 18 годишна възраст.

При посещение на Националния исторически музей, Боянска църква и Земенски манастирпо време на пандемичната обстановка трябва да спазват и следните правила, където са приложими:
• Да се следват указанията на персонала
• Задължително носене на маска за лица над 6 години
• Задължително спазване на еднопосочната ходова линия
• Препоръчително ползване на дезинфектант
• Раници, обемни чанти и чадъри се оставят на гардероб (важи само за НИМ)
• Забранено е докосването на всички видове повърхности, витрини и експонати в експозицията
• Спазвайте ограничението на броя на посетителите в залите
• Асансьорът се ползва само от бременни жени, майки с детски колички и хора с увреждания (важи само за НИМ)
• При регистрирани симптоми на заболяване от СОVID-19, посетителите няма да бъдат допускани в сградата на музея