Начало»Новини»Фотографска изложба „Здравей, името ми е Тирана” бе открита в НИМ

07 юни '19

Фотографска изложба „Здравей, името ми е Тирана” бе открита в НИМ

На 6 юни 2019 г. (четвъртък), в Централно фоайе на Националния исторически музей бе открита фотографската изложба „Здравей, името ми е Тирана”. Изложбата е реализирана съвместно с Националния исторически музей на Република Албания в рамките на инициативата „Седмица на Албания в София” и има за цел да представи културата и културното наследство на столицата Тирана. На събитието присъстваха представители на посолствата на Австрия, Грузия, Гърция и Косово.
Преди откриването на изложбата зам.-директорът на Националния исторически музей, инж. Надя Николова и д-р Дориан Кочи, директор на Националния исторически музей на Албания подписаха Меморандум за разбирателство. Директорите на двете културни институции обсъдиха възможността за активно сътрудничество и осъществяване на обща дейност, отнасящи се до културно-историческото наследство на държавите.
Изложбата „Здравей, името ми е Тирана” може да бъде видяна от 6 до 25 юни 2019 г., в Централно фоайе на НИМ.