Начало»Новини»Фестивал на българската песен: "Нови гласове и песни“ в НИМ

01 юни '17

Фестивал на българската песен: "Нови гласове и песни“ в НИМ

На 3 юни  2017 г. от 11 ч в Националния исторически музей ще се състои фестивалът "Нови гласове и песни“  - конкурс за българска авторска песен на историческа тематика и за изпълнител, организиран от Сдружение „Евтерпани“.
Идеята е децата и младежите да научат и да пеят повече български песни и да бъде популяризирана работата на младите творци – композитори, изпълнители, текстописци.

Участниците ще са певци и инструменталисти от различни школи от София и от страната, които ще изпълняват  фолклорна, поп, джаз, рок и хорова музика:
* Сдружение "Евтерпани", с председател Аня Краваева.
* Сдружение "Арте либера" - музикален консултант Галя Павлова.
* Фолклорна група "Житената питка" при СГХСТ, с ръководител Боряна Райкова.
* Вокален състав "Vox Orphikus" /авторски песни/ , с ръководител и композитор Ники Захариев.
* Виолета Маринова - солистка от "Мистерията на българските гласове"

Предвижда се фестивалът да се утвърди като редовно събитие около 1 юни – Международния ден на детето, а впоследствие - и около 1 октомври - Международния ден на музиката и Празник на българските певци и музиканти, когато ще бъде и организиран и  гала-концерт с лауреатите от фестивала.