Начало»Новини»Днес бе открита изложбата "Родени в пламъци"

02 юли '19

Днес бе открита изложбата "Родени в пламъци"

Днес, 2-ри юли в Националния исторически музей беше открита изложбата "Родени в пламъци", представяща уникална колекция от стъклени пластики на ученици от Училището по стъкларство и приложни изкуства в град Валашке Мезиржичи, Чешка република. Изложбата беше открита от доц. д-р Бони Петрунова, директор на Националния исторически музей, Иржи Пивоварчик, директор на Училището по стъкларство и приложни изкуства и преподавателя и куратор на изложбата Йозеф Дивин.

Експозицията представя над 50 авторски произведения на ученици, както и придружаващи графики и студентски плакати. От 2009 г. Училището по стъкларство и приложни изкуства във Валашке Мезиржичи е включено в международната мрежа на Асоциирани училища към ЮНЕСКО. Талантливите ученици са носители на многобройни награди в страната и чужбина за своята работа.

Изложбата може да бъде разгледана в Кръгла зала до 15-ти ноември 2019 г.