Начало»Новини»Aтелие за изписване и украса на великденски яйца в НИМ

12 април '19

Aтелие за изписване и украса на великденски яйца в НИМ

Какво е писано великденско яйце – това може да научи всеки, който посети на Лазаровден – 20 април (събота) ателието за писани великденски яйца в Детския образователен център към Националния исторически музей.

Ще покажем как се изписват и украсяват яйца по стара восъчна технология в стила на народната традиция и орнаментика, като същевременно ще разкажем за традициите и обичаите на Лазаровден и Великден, а всеки ще може да отнесе със себе си нарисувания от него образец.

Всички необходими материали ще бъдат осигурени от организаторите. Предвидените за изписване яйца са кухи.

Занятията на 20 април (събота) започват в 10:30 ч. и ще продължат до 15:30 ч. Таксата за ателието е 8 лв. на дете, а участниците в заниманията и техните придружители имат възможност да разгледат свободно музея.

Заповядайте да се запознаем с елементи от народното изкуство, да творим и да се забавляваме преди най-светлия християнски празник!

За записвания на групи – d.vasilev@historymuseum.org