Начало»Новини»Ателие "Разложки шевици" в НИМ

15 септември '20

Ателие "Разложки шевици" в НИМ

На 19 септември (събота) Националният исторически музей организира ателие на тема „Разложки шевици”.

Ателието се реализира с подкрепата на Национален фонд „Култура” и партньорството на ИМ – Разлог. Специален гост-лектор е Бойка Асиова. Интересите и познанията ѝ в областта на везбата се съчетават с погледа на писател и журналист, родом от град Разлог. Бойка Асиова е автор на книги с документалистика, публицистика и проза,  сред които и книгата „Запеските: дух и материя”, в които представя характерни за кошулите от разложкия край шевици.

Посетителите и участниците в ателието ще имат възможност да се запознаят отблизо и с автентични материали от фондовете на Исторически музей – Разлог, представящи везмото в разложкия край, както и да се запознаят с начина на изработване на характерните за региона шевици.

Заповядайте в двора на Националния исторически музей, зад сградата на музея, в събота, 19 септември, между 11 и 15 часа, за да вземете участие в ателието. Материалите са осигурени. Няма такса за участие, а входът за ателието е с билет за музея.

Ателието ще се проведе при спазване на всички противоепидемиологични мерки, разпоредени от МЗ.

Медиен партньор е списание „Изживей България”, научно-популярно издание, представящо традиционния бит и култура в България. За повече информация тук.

Повече информация за гост-лектора Бойка Асиова може да намерите тук